Witam!

To jest o moich osobistych rozważaniach, obserwacjach, doświadczeniach, myślach: o sprawach bieżących i bardziej uniwersalnych, ponadczasowych. Z niewielką ilością zdjęć i obrazów, raczej słowa. To co tu napiszę będzie pewnie jakąś wypadkową doznań mego dotychczasowego życia.

sobota, 21 kwietnia 2012

Emerytura

   Powinna zaspokajać potrzeby starych ludzi. Jej wysokość powinna być bardziej ograniczona z góry i mniej zróżnicowana, a składką emerytalną należy w większym stopniu obciążać bogatych. Najniższa emerytura powinna stanowić połowę najwyższej. Leki dla emerytów powinny być bezpłatne jednak ich wydawanie lepiej nadzorowane.
   Podnoszenie wieku emerytalnego nie ma sensu i prowadzi do zniewolenia. Jest nieuczciwe ze strony rządzących, którzy służąc najbogatszym chronią ich przed większymi obciążeniami fiskalnymi.

1 komentarz:

  1. Jest taka teoria (spiskowa?) dotycząca podnoszenia wieku emerytalnego, czemu towarzyszy (proszę zwrócić uwagę) społeczny wymóg podnoszenia kwalifikacji = dłuższej nauki, że należy jak najwięcej młodych ludzi przetrzymać bez przymusu pracy (mama i tata utrzymują studenta, a potem wchodzi się w wiek małżeństwa i dzieci), żeby się młodzi nie buntowali władzy i zastanemu porządkowi świata. Emeryci nie wyjdą na ulice, młodzi ludzie w stanie wolnym są niebezpieczną siłą, a przecież pracowaliby prawdopodobnie wydajniej niż pani, czy pan po sześćdziesiątce. Dodatkowo - państwo krócej wypłaca emerytury. chociaż młodzi mogliby je wypracować zajmując stanowiska pracy emerytów.

    OdpowiedzUsuń